Ведучим Compass 2017 буде тревел-блогер Юрій Шивала

Тревел-конференції – тревел-ведучого! Compass 2017 буде вести Юрій Шивала, який об’їздив близько 30 країн світу, має власний відеоблог “Стираючи кордони” і веде ранкову програму “Доброго ранку, Львове” на місцевому телебаченні.
Чим ще відома людина, що 18-го листопада цілий день розважатиме відвідувачів та спікерів Compass 2017? Більше про себе він розповідає в інтерв’ю.

Як так сталося, що ти погодився бути ведучим Compass 2017?
Тревел-тема для мене – далеко не на останньому місці: я об’їздив десятки країн і маю власний проект про подорожі. За моїми спостереженнями, мандрувати хоче дуже багато людей, але значна частина впевнена, що це нереально. Межа – поїхати пакетним туром в Польщу чи Австрію, а їхати кудись далі, та ще й самостійно, здається надзавданням. Класно, коли є заходи на кшталт Compass 2017, де одні люди можуть надихнути інших подорожувати. Крім того, подорожі роблять людей і більш толерантними, і відкритішими – такі цінності точно треба промотувати серед українців. Compass 2017 – гарна нагода для цього.

Коли подорожі з’явилися в твоєму житті?
Передісторія така. З кількома однокласниками, замість ходити на уроки, ми робили “навколосвітню подорож”. Жили у Винниках під Львовом, звідти по трасі доходили до місця, де зупинялася електричка, сідали в неї, доїжджали на станцію Підзамче у Львові, а тоді пішки, через ліс, поверталися назад до Винників. Так я “промандрував” шкільні роки.
А перша масштабна подорож була в студентські часи, я поїхав у Штати по програмі Work and Travel, був у Нью-Йорку і на Ніагарському водоспаді. Саме тоді усвідомив, що побачити світ реально навіть для студента 3-го курсу зі стипендією в 400 грн. Приїхавши зі Штатів, вирушив у першу подорож автостопом. Поїхав на північ Європи: Польща, Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія, Росія, Білорусь. Більшість подорожі – вона тривала 2 тижні – провів сам. Одразу після цієї мандрівки був місяць автостопу по країнах Західної Європи.

І коли ж почався твій тревел-блог?
Я ще з дитинства хотів вести програми про подорожі. І коли вже мав досвід мандрів – вирішив поєднати корисне з приємним. Перший тревел-блог разом із другом знімали в Норвегії. Просто спланували подорож і прихопили з собою оператора. На відео розповідали про наш маршрут і давали поради для тих, хто планує їхати в самостійну подорож. Після цього були фільми про Ісландію та Марокко. Цієї зими на півтора місяці їду в Азію – в Таїланд, Камбоджу, Малайзію, Сінгапур. Не дуже люблю холод, і ми з дружиною вирішили, що зима – привід пережити її в тепліших краях. Я кщо вдасться, то там знімемо наступну серію проекту “Стираючи кордони”.

Тоді не можу не попросити тебе згадати якусь крейзі-історію, пов’язану з мандрами.
Ця історія не стільки про мандри, скільки про тревел-дух. Коли я вирішив освідчитися своїй майбутній дружині, я зібрав 31 людину з 31 країни зі всіх континентів. Я написав спіч – і кожен з учасників мав прочитати частинку цього спіча українською, а я зробив із цього єдине відео. Одними із тих, хто виголошував промову, були люди з української станції Вернадського. Отримати відео з Антарктиди – це була найскладніша ціль. Там поганий інтернет-зв’язок, переслати відео звідти неможливо. Нам пощастило, що в той період українські полярники вирушали з Антарктиди додому, і в останні дні зняли потрібне мені відео на фоні пінгвінів та українського прапора. А пересилали вони це відео в Україну, вже висадившись в Латинській Америці. Це був квест планетарного масштабу!

Маєш мету відвідати конкретну кількість країн?
Ні, натомість маю мету побувати на усіх континентах. В Антарктиді теж! А ще в планах – побачити Гренландію.

Чи є на Compass 2017 спікер, якого особливо хочеш почути?
Це Євгеній Іхельзон. Він з командою створили потужну корпорарцію I Love Asia. Мені цікаво, з чого він почав. Тобто, звичайно, почав з любові до подорожей, але хочу дізнатися, які були наступні кроки.

А ще в мене є майже егоїстичне сподівання познайомитися на Compass 2017 з людьми в тревел-індустрії, які допоможуть чи надихнуть у подальшому розвитку “Стираючи кордони”.